Wynajem samochodów z ubezpieczeniem

Trudno o wynajem samochodów bez ubezpieczenia, ponieważ każda z firm podejmująca działalność rentierską w tym zakresie dba o to, aby zabezpieczyć pojazd w możliwie najszerszym zakresie. W związku z tym wypożyczając samochód możemy liczyć na naprawdę dobre ubezpieczenie OC i AC, które to w swoim pakiecie mają zwykle wszystkie dostępne opcje, łącznie z ubezpieczeniem szyb lub, a może zwłaszcza – dobry assistance.

Wynajem samochodów z ubezpieczeniem jest zatem ofertą dedykowaną przezornym, ale nie tylko. Zdarza się wcale nie rzadko, że na długi termin samochód/samochody wypożyczają osoby prawne, które rezygnują na przykład z leasingu, a to w imię rękojmi, jakiej nie daje już od jakiegoś czasu leasing. Warunki bowiem samego leasingu przestały być tak oczywiste już dekadę temu, gdy okazało się, że zachwiania koniunktury wpływają na warunki umów.

Oczywiście jest też w tym przypadku mowa o branżach, a wśród nich nisza taka jak wynajem kamperów. Wynajem poparty rzecz jasna umową cywilno – prawną, jednak często na dość krótki, bo urlopowy okres. Jest to wynajem cokolwiek drogi, nie mniej jednak oferowany z powodzeniem dla wynajmujących, którzy są w stanie wynajem odpowiednio amortyzować.