Dealer porsche

Za pewne koszt nowego porsche to znacznie ponad 200 tys. zł. Poziom takiego wydatku zawsze i chyba u większości uruchamia jakąś strunę w umyśle, obrazującą koszt, czy to będzie dom jednorodzinny, mieszkanie, ilość samochodów innych marek, czy też ilość bochenków chleba lub soli, może i nawet kontyngent pomocowy dla głodującej Afryki. W każdym razie jest już tak, że nowe porsche w podstawowej wersji kosztuje zawrotne pieniądze dla dochodów stricte statystycznych.

W tej sprawie podjęliśmy się trudu udania się do punktu porsche w Katowicach – jednego z kilku w Polsce. Salon ładny, bardzo estetyczny, dokładnie tak jak samo porsche. Dealer zatrudnia też miłą obsługę, na którą widać można liczyć, nawet jeśli pojawiam się tam w dresach, czapeczce i bluzie z kapturem to widać brak uprzedzeń, bowiem wiadomo też, że naprawdę bogaci bywają na bankietach w gumiakach.

Tymczasem oglądamy kolejne modele. Jest miło, można usiąść i zapytać o cokolwiek. Mnie osobiście interesowały osiągi oraz ilość guzików, nie mówiłem jednak o tym głośno. Byłem z kolegą w garniturze, więc to on uchodził ca target sprzedawcy. A propos przelicznika – oczami wyobraźni widziałem luksusową panią, partnerkę kolegi od tajemniczego klienta.