Apteczka pierwszej pomocy

Cena netto apteczki pierwszej pomocy to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Apteczki samochodowe w Polsce nie są przedmiotem obowiązkowym dla kierujących samochodami osobowymi, jednak posiadanie takiej apteczki jest nieodzowne w przypadku udzielania pomocy ofiarom wypadków, do czego akurat każdy kierowca jest zobowiązany. Apteczki wymagane są natomiast w autobusie, taksówce, pojeździe do nauki jazdy oraz samochodzie transportowym przewożącym osoby.

Ustnik do sztucznego oddychania, instrukcja pierwszej pomocy, czy wreszcie bandaż, jodyna, woda utleniona  i środki przeciwbólowe, opatrunek indywidualny, zestaw plastrów, przylepiec, opaska elastyczna, chusta opatrunkowa, kompres, nożyczki, rękawice winylowe, koc ratunkowy, chusteczka nasączona? To powinno znajdować się w każdym samochodzie. Powinno, ale nie musi, stąd brak obecności apteczek w wielu samochodach.

– Zmieniałem koło i się pokaleczyłem -może brzmieć prozaiczny przykład zdarzenia, w którym bierze udział apteczka samochodowa. Apteczki samochodowa może być przydatna na przykład do wykonania opatrunku czy też odkażania rany powstałej przypadkowo przez kierowcę czy pasażerów.