Znaki drogowe – sklep

Ceny znaków drogowych w dostępnych sklepach wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, od najtańszych na przykład ostrzegawczych i zakazu, po największe i najbardziej złożone znaki kierunku i miejscowości.

– Społeczność jednej z miejscowości sama zadbała o kilka znaków drogowych – mówi pani Magda, zorientowana w temacie dziennikarka regionalnego dziennika.

W związku z interwencją jaką gazeta podjęła był brak odpowiednich zabezpieczeń oznaczeniowych w okolicach szkoły i dawnego przejazdu kolejowego, który miał zostać niedługo uruchomiony powtórnie.

– Posiadamy w gazecie swój patrol interwencyjny, ludzie dzwonią żeby zająć się pilnymi sprawami z ich, że tak powiem „podwórka”. W tym jednym przypadku chodziło o opieszałość władz lokalnych w oznaczeniu szkoły, przejścia dla pieszych i przejazdu kolejowego. Został zorganizowany lokalny budżet, z którego kupiono w sklepie internetowym znaki drogowe, w ślad za czym te znaki umieszczono w odpowiednich miejscach. Nie był to duży wysiłek, ponieważ budżet zorganizował miejscowy potentat gospodarczy, którego szef, jako mieszkaniec, również był zainteresowany w załatwieniu sprawy. Kluczowy za to był sklep, dzięki któremu udało się.