Transport zwierząt

Naczepa skrzyniowa jest pojazdem drogowym przeznaczonym do transportowania rzeczy, pojazdem bez przedniej osi i zaprojektowanym tak, że część tego pojazdu i znaczna część ładunku spoczywa na ciągniku siodłowym, czyli pojeździe samochodowym transportowym przeznaczonym głównie lub wyłącznie do ciągnięcia innych pojazdów drogowych, które nie posiadając napędu własnego, mogą być na przykład naczepą. Natomiast naczepa skrzyniowa jest przedstawiana często przez sprzedających, jako rzecz z możliwością adoptowania jej specjalnie do przewożenia zwierząt, nie tylko z uwagi na nadwozie, ale i podwozie wyspecjalizowane do przenoszenia tego typu ciężarów.

Nowoczesna firma spedycyjna szybko dziś dostosowuje się do życzeń klientów. W takiej sytuacji potrzebne są naczepy, pojazdy, które radzą sobie z każdym zadaniem. Nowoczesne naczepy mają walor bycia elastycznymi w użytkowaniu, solidnymi i mającymi niskie koszty eksploatacji. Gdy więc pojawia się klient z życzeniem otrzymania naczepy do przewożenia zwierząt, wówczas duża firma o ustalonej marce jest w stanie dobrać odpowiedni rodzaj naczepy,

Dowolne dobre przedsiębiorstwo spedycyjne docenia optymalizowaną masę użyteczną naczep. Kluczem do sukcesu jest na przykład duża nośność podłogi, co w przypadku transportu zwierząt bywa kluczowe. Często dzięki swojej lekkiej budowie dobra naczepa oferuje maksimum masy użytecznej. Wysoka stabilność osiągana jest często dzięki wysoko wytrzymałej stali drobnoziarnistej. Umożliwia to między innymi zoptymalizowanie struktury ramy perforowanej otworami, na co również zwracają uwagę właściciele zwierząt, by naczepa mogła „oddychać”.