Samochody używane Toyota

Samochody marki Toyota uważane są za pojazdy najwyższej klasy światowej, auta które nawet z biegiem lat utrzymują świadectwo najlepszej jakości. Dlaczego tak się dzieje? A to ponieważ Toyota ma za sobą historię szczególną, która określa jakość.

Jest rok 1918, kiedy to Sakichi Toyoda zakłąda firmę Toyoda Spinning and Weaving Co. Ltd.. Przy pomocy swojego syna – Kiichirō Toyody buduje w 1924 roku automatyczny warsztat tkacki. W 1926 roku pan Toyoda zakłada zakład Toyoda Automatic Loom Works. Z końcem lat 20. XX wieku Kiichirō Toyoda przebywa w USA i Europie, gdzie interesuje się motoryzacyją. W 1933 roku w swoich warsztatach tkackich powstaje dział samochodów. Początkowo powstaje silnik sześciocylindrowy o pojemności 3.4 l. Powstają tym samym podwaliny Toyota Motor Corporation, która powstaje w roku 1937.

Jest II wojna światowa i w zakładach Toyoty konstruowany jest samochód mały, miejski, który ma za zadanie zmotoryzować Japonię. W 1947 roku kończą się prace nad modelem oznaczonym SA. W 1951 roku powstaje prototyp BJ w odniesieniu do Jeep Willysa, daje tym samym początek słynnej serii Land Cruiser, a w 1955 roku wprowadzony zostaje do produkcji model Crown. W 1966 roku natomiast powstaje seryjna Corolla. Rok 1997 przynosi wprowadzenie do produkcji pierwszego masowo produkowanego samochodu hybrydowego marki, model Prius.