Rejestrator jazdy

Wiele osób dziś ma na wyposażeniu swojego auta rejestrator jazdy, więc jest to sprzęt cieszący się dużym popytem, który rodzi wiele pytań z zakresu „jaki najlepszy”. Odpowiedź jest dość prosta, mianowicie najlepszym rejestratorem jazdy jest taki sprzęt, który proponuje najlepszą jakość rejestrowanego obrazu. Pytanie dotyczy też zwykle celowości takiego zakupu, z która również nie ma problemu, bowiem zachodzą niekiedy na drodze sytuacje całkiem sporne, znakomicie rozwiązywalne właśnie przy pomocy dowodowego zapisu video, stąd priorytetowa jest wspomniana jakość.

Serwisie YouTube na przykład proponuje potężną dawkę materiału dokonanego przy pomocy rejestratorów jazdy. Obrazy tam dosłownie mnożą się, można więc odnaleźć ogrom testowych nagrań z rozmaitych samochodowych kamer, które pozwalają w ten sposób wstępnie ocenić możliwości konkretnego modelu rejestratora.

– Zatrzymałem się na światłach skrzyżowania w pomniejszej miejscowości – mówi pan Marek. – W jednej chwili kierowca auta stojącego z przodu wyszedł z pojazdu i podszedł do mojego okna, z pretensją, jakobym najechał mu na tył auta. Sprawa była sporna z naciskiem na „byłą”, bo mam w aucie rejestrator jazdy nagrywający wszystko z przodu.