Odszkodowanie zdrowotne

Ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków jest opłacane przez kierowców w tak zwanym i popularnym OC. Jest to ubezpieczenie cokolwiek cenne, ze względu na rekompensatę strat zdrowotnych, jakie niekiedy ponosi właściciel i użytkownik pojazdu.

– Zaparkowałem samochód na parkingu pod supermarketem. Wysiadając trzasnąłem za sobą drzwiami. Niestety palec wskazujący „został” mi między drzwiami a framuga karoserii i doszło do złamania palca. Z początku myślałem że nic się nie stało, ale bolał niemiłosiernie i dopiero wieczorem na pogotowiu dowiedziałem się, że palec jest złamany.

Pan Rysiek miał pecha, ale miał też opłacone w swoim OC ubezpieczenie od podobnych nieszczęśliwych zdarzeń, więc wkrótce po tym zawnioskował do ubezpieczyciela o zwrot kosztów leczenia i pytanie brzmi teraz, czy opłaciło się? To zależy, tak należało by odpowiedzieć na to pytanie, bowiem pan Rysiek dostał odszkodowanie opiewające na 100 złotych.

Oczywiście to tylko palec, ale zdarzają się poważne wypadki, po których można spodziewać się odszkodowania pokrywającego koszt choćby operacji medycznej, niezbędne na przykład w przypadku, gdy NFZ każe pozostawać w kolejce do medyka.