Maski lakiernicze

W rozmaitych sektorach gospodarczych stosowane są maski chroniące drogi oddechowe (nos i usta) przed szkodliwymi działaniami substancji w lakiernictwie pojętym szeroko. Obecne są na rynku na przykład maski Secura LAK i CHEM posiadające węglowe pochłaniacze, które chronią przed szkodliwością oparów, również związkami ogranicznymi, czy to klejów, farb, lakierów, rozpuszczalników, czy innych, ale tym podobnych. Seria ochronna Secura DUST, wśród niej maski filtrujące przeciwypyłowo klasy P2, mają za zadanie chronić przed zapyleniem podczas lakierowania proszkowego.

Wypada nadmienić i podkreślić, a to z uwagi na ochronne i zdrowotne właściwości, że dostępna jest bez trudu cała bogata oferta masek ochronnych przeciwgazowych użytku wielokrotnego oraz masek przeciwpyłowych takiej firmy choćby jak firma 3M Company, angielskia JSP, niemiecki producent teXXor, maski czeskie Canis, a także polskich producentów Secura B.C. oraz Filter Service.

Dostępne są wersje masek w modelach przeciwgazowych, lakierniczych, oddechowych, przeciwpyłowych, przeciw pestycydom, maski dedykowane lakiernictwu, sprzęt chemiczny oraz higieniczny BHP. Na składzie nie jednej firmy odnajdziemy dokładnie to co chcemy, więc nie wymaga to dziś zbytniej fatygi.