Luksusowe auta elektryczne

Sportowy sedan Q50 i coupe Q60 napędzany jest silnikiem INFINITI 3.0 twin-turbo V6, który raz po raz znajduje się na listach dziesięciu silników najlepszych w branży – na przykład Ward’s 10 Best Engines. Znalazła się tam też taka jednostka jak ta napędowa oznaczana symbolami: VR30; o mocy 405 KM, rozwijająca maksymalny moment obrotowy 475Nm, która jest w stanie dziś szczycić się także dodatkowym atutem, bowiem jest jednym w silników najlepszych, znajdujące się tam już drugi raz z rzędu.

Jednostka VR doskonale ucieleśnienia etos INFINITI, czyli Empower the Drive. Producent zapewnił wymarzone osiągi, które są znakiem rozpoznawczym wśród klientów, którzy zdążyli przyzwyczaić się do produktu. Według źródeł z pierwszej ręki wiadomo już dziś, że marka kończy następny rok sprzedażą rekordową, a sukces ten dzięki wyżej wymienionym silnikom, sukces stricte rynkowy, tak jak wyjątkowe osiągi silnika i jego najwyższy poziom technologiczny.

Jury nie miało żadnych wątpliwości co do istoty wyróżnienia silnika INFINITI. Chodzi wszakże o kulturę pracy silnika, przy rozwijanych osiągach liczonych też w średnim zakresie obrotów, przy czym zachowując niezwykłą oszczędność.