Kabiny ciągnikowe

Każdy poważny rolnik wie, co oznacza kabina ciągnikowa w praktycznym rozumieniu tego słowa. Kabina ciągnikowa jest sprzętem niezwykle użytecznym, dzięki któremu łatwiej o pracę w różnych „okolicznościach przyrody”. Często przychodzi bowiem rolnikom pracować przy aurze ściśle wczesnowiosennej, lub późno jesiennej, a wówczas kabina jest tym gwarantem, który zapewnia luksus osłaniany od niekorzystnych warunków meteorologicznych.

Oferty kabin ciągnikowych są dostępne w sieci internet. Już samo poszukiwanie może oznaczać dla rolnika komfort poruszania się niejako w kabinie, bo są one dość popularne. Niezależnie od posiadanego ciągnika, oferty są tak bogate, by można było wyposażyć w kabinę ciągnikową każdy, nawet najbardziej „rękodzielny” ciągnik bez kabiny.

– Kupłem i zamontowałem na moim ciągniku kabinę do Ursusa, bo akurat pasowała – mówi pan Józef, rolnik z lubelskiego Roztocza. – Teraz praca jest znacznie lżejsza. Mogę wyjechać do pracy przy zmiennej aurze i nie ma niebezpieczeństwa, że znowu zawieje i będzie grypa.

Ciągnik pana Józefa wygląda dobrze. Widać może nieco dawnego klimatu, ale jest w tym sporo powściągliwości, bowiem nadkola pasują jak ulał.