Ducati ST3

Jest to jeden z ciekawszych modeli zaprezentowanych przez firmę Ducati z Włoch. Jego bardzo obszerna owiewka zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem czy silnym wiatrem.
Drogę oświetlają bardzo duże, podwójne reflektory. Ich zasięg jest regulowany elektronicznie zza kierownicy. Wysokość kierownicy natomiast może być idealnie odpasowana do wzrostu kierowcy, dzięki czemu jest zapewniona wygoda na dłuższych trasach. Siodło jest bardzo wygodne i długie, co pozwala na jazdę z dodatkowym pasażerem, bez odczuwania niepotrzebnego zmęczenia. Za dopłatą można dokupić lakierowane boczne kufry, co pozwoli na przewożenie bagażu.
Zawieszenie składa się z teleskopów firmy Show i tylnego amortyzatora wyprodukowanego przez firmę Sachs. Zawieszenie jest jeszcze bardziej doskonalsze i pochodzi z firmy Öhlins.
ST3 napędzany jest silnikiem Demostre, który bazuje na silniku użytym w modelu SS1100. jest to czterosuw widlasty V90 stopni, posiadający dwa cylindry. Pojemność tego motoru wynosi 992 centymetry sześcienne, co daje moc 107 koni przy 8750 obrotach na minutę. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć ten motor, to 236 km/h.