Ducati Desmosedici RR

Jest to jedyny motocykl pochodzący z Moto GP oferowany zwykłym użytkownikom szos. Niestety, jego cena, nie jest już tak bardzo przystępna, gdyż wynosi około 50 tysięcy EURO. Jego produkcja jest dość mocno limitowana.
Desmosedici oznacza szesnaście zaworów desmodromicznego rozrządu jaki został użyty w tym motorze, a warto wspomnieć, że jest to specjalność koncernu Ducati. Jest to pierwsze seryjnie produkowane Ducati z czterocylindrowym silnikiem, którego pojemność wynosi 989 centymetrów sześciennych, a moc jaką osiąga to 195 koni mechanicznych przy obrotach rzędu 13 500 na minutę. Silnik w układzie V 90 stopni, jest czterosuwowy, chłodzony cieczą. Rodzaj rozrządu, użytego w tym motorze, to DOHC Desmo.
Od wersji używanej na Moto GP, model ten różni się reflektorami, lusterkami i wydechem, który został dostosowany do panujących norm poziomu hałasu.
Ma niespotykane na naszych drogach umieszczenie wylotów, gdyż umiejscowione zostały na grzbiecie tylnej owiewki.
Do cech wspólnych znanych z wersji wyścigowej Moto GP należy 16-calowe koło tylne, zawieszenie Öhlins, uzyte hamulce firmy Bremo, a także elektronika odpowiadająca ze sterowanie praca silnika.