Chemia do tapicerki

Wstępne rozpuszczanie brudu podczas czyszczenia tapicerki? Odpowiedź brzmi – preparat typu prespray, który nanosi się je na czyszczoną powierzchnię, by następnie pozostawić go na krótki czas. I gotowe. Najważniejszym  i najbardziej popularnym produktem pośród internetowych dywagacji i nie tylko to oczywiście prespray. Na początek mówi się o dwóch podstawowych, jeden przeznaczony do mocnych zabrudzeń a drugi w kierunku zabrudzeń tłustych i białkowych, często, i jest to zalecane, by produkt zawierał enzymy.

Zasadniczym celem prespray’u jest rozpuszczenie brudu oddzielając go od włókna, tym samym zmniejsza się napięcie powierzchniowe wody oraz zmydlanie zabrudzeń oleistych. Działanie tego produktu porównywane bywa do piany aktywnej, dzięki której praca nabiera tempa. Uzyskujemy dzięki temu lepsze efekty mniejszym wkładem pracy. Obowiązkowym uzupełnieniem własnego składu detergentów  powinien być też odplamiacz, który mocno ukierunkowany na różne typy plam obniża prawdopodobieństwo ewentualnych poprawek. Przy czym należy zaznaczyć, że wszelkiego typu detergenty przemysłowe powinny być całkiem wykluczone, niosąc ryzyko przebarwień tapicerki.

Ponad wszystko inwestycja w profesjonalną chemię, inwestycja na przykład w prespray ukierunkowany na różne typy zabrudzeń, do tego odpowiedni środek płuczące, odplamiacz, naturalne rozpuszczalniki. Dobra chemia jest wydatkiem który się zwraca szybko, a to w postaci zadowolenia, również z ilości zaoszczędzonego czasu.