Wyważarka kół

Welu wie czym jest wyważarka do kół poprzez sam desygnat nazwy urządzenia. Jest to zatem urządzenie przeznaczane do wyważania kół, od którego zależy bezpieczeństwo poruszania się pojazdu.

– Wyważarka do kół może być wyposażona w oświetlenia powierzchni wewnętrznej felgi wraz z lusterkiem, oraz być kompatybilną z standardową siecią ASA – informuje nas dobre źródło nternetowe, ale to nie wszystko. –  Dzięki funkcjonalnemu, nowoczesnemu oprogramowaniu, czas potrzebny do wprowadzania danych wyważanego koła, uległ skróceniu do minimum. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu, które samo rozróżnia rodzaje obręczy, czas danych wprowadzanych wyważanego koła otrzymał status „minimum”.

Wyważarka do kół to współcześnie często urządzenie napędzane elektrycznie, przeznaczone zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych. Na wyposażeniu wyważarki znajdują się na przykład wyświetlacze ciekłokrystaliczne, a wszystkie jezdne parametry koła są wprowadzane automatycznie. Wyważarka wyposażona może być choćby w zewnętrzne ramię 3D SAPE oraz wewnętrzne ramię GEODATA.Wśród dostępnych programów jest kilka, między innymi wyważanie obręczy stalowych, ALU – 6 programów, EASY ALU. Oferowane są także modele typu 4500-2P z uchwytem elektromechanicznym o nazwie Power Clamp. Dzięki tym cechom urządzenie świetnie sprawdza się w firmach samochodowych czy też w punktach wulkanizacyjno-oponiarskich, z dużą ilością usług oponiarskich. Do ułatwień należy też fakt, iż w ślad po wykonaniu pomiaru koło jest ustawiane na godzinie dwunastej automatycznie.