Samochód na urlop

W obszarze motoryzacyjnym idealny samochód na urlop to oczywiście kamper. Niby nic nowego, a jednak. Kamper wynajęty lub własny, z naciskiem na ten drugi, który użytkowany poprawnie i regularnie jest w stanie dostarczyć nie lada frajdy. Rzućmy więc odrobinę światła na sprawę kampera jako takiego, czyli produkt nowy lub używany, z naciskiem tym razem na to drugie.

Ciężko o dobry kamper w okazyjnej cenie, natomiast research jaki poczyniliśmy z uwagi na słoneczne lato pokazał, że istnieje możliwość, rzadka ale jednak, że udaje się kupić trzydziestoletni kamper europejskiej marki w bardzo dobrym stanie za jedyne 10 tys. zł. Otóż kontakt z osobą która tego dokonała poczyniliśmy osobiście, więc są dowody na to, że się da, bo jak wiadomo pewnie nawet laikom, nowy kamper dobrej klasy „chodzi” na rynku w cenach małego domu.

Kamper używany może być domem, w naszym klimacie domem na lato, ale weźmy pod uwagę fakt, że jesienią można udać się bez problemów wizowych na południe Europy, więc nawet późną jesienią czy zima jest opcja życia w oparciu o swój własny domek na kółkach i nie chodzi wcale o minimalizm, ale raczej nowoczesną szkołę surwiwalową. W posłowiu można też dodać, że dla osób ekonomicznych koszt jedzenia i picia może wynosić 10 zł dziennie.