Luksusowe auta

 

, Audi, Bentley, BMW, Dodge, Ferrari, Ford, Jaguar, Jeep, Kia, Lamborghini, Lexus, Maserati, Mercedes, Mini Cooper, Mitsubishi, Nissan, Porsche, Range Rover, Subaru, Toyota, Volkswagen, Volvo. Czy trzeba coś więcej?

Rynek aut luksusowych jest tak obszerny jak nigdy dotąd. Producenci wyprzedzają się w ofertach, zawierających rozmaite wyposażenie. Pozostaje jak zwykle jedna jedyna sprawa dotycząca zakupu, a mianowicie budżet przeznaczony na zakup. Nic więcej.

Oczywiście zakup samochodu luksusowego często obecnie związany jest z kredytowaniem, tym nie mniej zdarzają się klienci płacący gotówką. Zakup idący w setkach tysięcy złotych łatwo sobie wyobrazić w stereotypie mężczyzny w garniturze i z walizką. To tylko stereotyp, ale rzuca więcej światła na rozmiary walizki lub wielkość karty kredytowej.

Wbrew pozorom klienci poruszający się po ulicach drogimi, luksusowymi autami, niekoniecznie są ich właścicielami. To odnośnie kredytowania, ale i pracy korporacyjnej, na wyposażeniu której jest niekiedy cały parking aut luksusowych, przeznaczonych do użytku pracowników.

Luksus tymczasem jest pojęciem względnym, określającym często to co do tej pory było nieosiągalne. Prawdopodobnie dla średniej wielkości przedsiębiorcy z całą pewnością nie jest luksusem wszystko to co użytkowe.