Fiat Panda

Tanim samochodem przeznaczonym typowo dla miasta jest Fiat Panda. Jego dużym walorem jest niewielka cena w porównaniu do innych producentów podobnej klasy samochodów.
Produkcję Pandy Fiat rozpoczął w 1980 roku, natomiast od roku 2004 produkowana jest kolejna generacja tego samochodu. Został on zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro. Projekt zakładał jak najtańszą produkcję wszystkich podzespołów, co miało przenieść się na cenę. Kształt samochodu był prosty: pudełkowate kształty, prostokątne plastiki, tanie plastiki. Zabiegiem tym, Fiat zyskał olbrzymią rzeszę fanów, którzy poszukiwali taniego, miejskiego samochodu.
Samochód początkowo był 3-drzwiowy, a nadwozie było typu hatch-back. Za hamowanie odpowiadały tarcze na kołach przednich, a z tyłu bębny. Silniki wykorzystane do produkcji samochodu miały moc pomiędzy 30 a 50 koni mechanicznych.
Od roku 2003 produkowana jest druga generacja Fiata Panda. Po raz pierwszy model ten zaprezentowano w Bolonii w 2002 roku. Zaprezentowane wówczas zostało auto o roboczej nazwie Simba/New Small.
Auto zyskało sympatię członków jury, którzy przyznali mu tytuł samochodu roku 2004. Produkcja odbywa się jedynie w polskiego fabryce Fiata zlokalizowanej w Tychach. Dostępne są 3 wersje nowej wersji Pandy: wyposażone w silnik 1108 cm sześciennych (dające 54 KM), 1242 cm sześcienne (60 KM) oraz silnik napędzany olejem napędowym o pojemności 1248 cm sześciennych, przekładający się na moc 70 koni mechanicznych.