Audi A8

Model A8 produkowany przez niemiecki koncern Audi jest pierwszą limuzyną, która została w całości wykonana z aluminium. Zastosowano w niej również technologię Audi Space Frame (ASF). Jest jedną z bardzo niewielu limuzyn, które wyposażone są w stały napęd na cztery koła (quattro).
Model A8 jest następcą produkowanego w latach 1988-1993 modelu V8. Pierwsza seria, D2, produkowana była w latach 1994 do 2002, przy czym w roku 1998 wykonany został face lifting samochodu. Obejmował on delikatnie zmieniony design przedniej partii nadwozia, a także minimalne zmiany wewnątrz samochodu. Przy okazji wersji liftingowej, pojawiły się również nowe jednostki napędowe.
Sportową wersją A8 jest model S8, który zaprezentowany został w 1996 roku. Samochody tego modelu wyposażone zostały w wzmocniony silnik V8 o pojemności 4.2 litra. Zmieniono również elementy zewnętrzne, jak i wewnętrzne na bardziej sportowe. Wśród tych zmian warto wymienić nowe lusterka zewnętrzne z polerowanego aluminium oraz nowy wzór felg.