Warsztat samochodowy – Sszczecin

Warsztat samochodowy w Szczecinie. To brzmi niektórym groźnie. Zwłaszcza tym, którzy są laikami i widać to po nich oczami szefa bądź pracownika zakładu samochodowego, w którym wyceny potrafią być abstrakcyjne lub co najmniej nieadekwatne nawet dla niezorientowanego w temacie. Gdy jesteśmy w nowym, nieznanym nam mieście możemy skorzystać z oferty pierwszego lepszego zakładu samochodowego, jednak nie wiemy co tak na prawdę to może oznaczać.

– Miałem uszkodzone lusterko z lewej strony auta. Marka samochodu mazda 323P – mówi właściciel pojazdu. – Koszt był w granicach stu złotych, tymczasem otrzymałem rachunek w wysokości czterystu pięćdziesięciu złotych.

To jeszcze norma, powiedzmy sobie szczerze. Gorzej jeśli wchodzi w grę malowanie samochodu lub praca nad instalacją elektryczną, silnikiem czy zawieszeniem.

– Niech się pan nie boi – mówi mi mój rozmówca. – Miałem malowanie auta w granicach tysiąca złotych. Po kilku miesiącach zobaczyłem pod słońce przebitkę lakieru na kolor: z czerwonego na niebieski.

To też się zdarza, myślę sobie wtedy, Ale sam miałem mieć wizytę u mechanika, więc poprosiłem o polecenie mi kogoś uczciwego. Na szczęście poprosiłem rychło w czas, i nie zawiodłem się.