Regeneracja reflektorów

Odbłyśnik reflektora, tak zwany odblask, to najważniejszy element dającym światło, ponieważ  wychodzenie światła zaczyna się właśnie od niego. Jeżeli w danym reflektorze wypalony jest odblask, wówczas nie jest w stanie wygenerować dostatecznie dużo światła aby podróżowanie nocą było i bezpiecznie, i komfortowe. Regeneracja polega na przywracaniu wartości fabrycznych odbłyśnikowi, dzięki czemu dość niskim kosztem można wciąż cieszyć się dobrym światłem z dotychczasowego źródła.
Regeneracja reflektorów jest niczym innym jak nałożeniem na odłbyśniku reflektora nowej powłoki . Czynność ta wykonywana jest za sprawą tak zwanej metalizacji próżniowej, po uprzednim przygotowaniu, czyli wcześniejszym usunięciu powłoki starej, odtłuszczeniu oraz nałożeniu lakieru. W zależności od modelu, czasookres regeneracji pojedynczego odbłyśnika zajmuje do dwóch dni roboczych, przy czym profesjonalizm firm gwarantuje możliwość montażu gotowych odbłyśników na wymianę.

 

Doświadczenie klientów pokazuje, że dobrze jest korzystać w tym zakresie z usług firm specializujących się w regeneracji reflektorów, jak również w naprawie xenonów, przeróbek z wersji angielskiej, amerykańskiej na wersje europejską, zajmujących się też polerowaniem szkieł, czy też wymianą na nowe.