Lokalizacja pojazdów

Nowoczesna technologia pozwala właścicielom firm transportowym prowadzenie bieżącego monitoringu floty transportowej. Wszyscy wiemy o co chodzi, bowiem systemy lokalizacyjne wykupywane od wyspecjalizowanych w tym kierunku firm, są przeznaczone do sprawowania ścisłej pieczy nad majątkiem jego właściciela, który przy pomocy komputera może zobaczyć dokładnie gdzie na mapie znajduje się jego pojazd.

Firmy transportowe, budowlane, gospodarstwa rolne zatrudniające kierowców i operatorów maszyn. System lokalizujący występuje wszędzie tam, gdzie dzierżawiący rozwiązanie właściciel przedsiębiorca może uważać za niezbędne kontrolowanie paliwa lub gdy tylko istnieje takie ryzyko jak na przykład kradzież paliwa, maszyny, pojazdu, czy też ładunku.

Pytania odbiorców usługi sprowadzają się rzecz jasna do jednego jedynego pytania, mianowicie „ile?”. Odpowiedź jednak jest identycznie prosta w stosunku do pytania, bowiem świadczący usługę idąc na rękę klientom umożliwiają najpierw wynajem testowy, który dopiero w ślad za tym może być prowadzony długoterminowo, przy czym faktycznie zwraca uwagę fakt, że 90% klientów dzierżawi sprzęt długoterminowo.